תרגיל – 11 .5 2011 – פודקסטים שאלות 4&5

4. באתר  http://www.podcastalley.com/index.php  חפשו פודקסט בנושא שקרוב ללבכם.כתבו על כך בבלוג ותארו את ההתנסות שלכם בבלוג האישי.

5. מהמדריך של גוגל לפודקסטים http://www.google.com/Top/Computers/Internet/On_the_Web/Podcasts/Directories  בחרו באתר אחד ונסו אותו. כתבו על כך בבלוג האישי.

אהבתי את הלוק של Podcast Alley. האתר מכסה את רוב התחום: מדריך שימושי למתחילים, מידע למנוסים, מדריך של קאסטים, פורומים. הפורומים הם החלק החלש של האתר.

ספאם ופורנו. יופי…

גם קצת מדאיג שהם כל כך גאים בתשבחות שקבלו לפני 5 שנים.

הרשימות שלהם ב”חיפוש לפי נושא” לא עבדו בשבילי. למרות המספרים הגבוהים בכל נושא, בפועל זה אף פעם לא הראה לי את הדף השני עם איזשהו תוכן.

נסיתי בחיפוש משהו כייפי: מוזיקה אינדי. מצאתי קאסט על מוזיקה אינדי ישראלי. לחיצה על “קבל את הקאסט” מוביל לדף שבו אי אפשר להקשיב לקאסט. נותנים רק קישור להורדת הקאסט. אז צירפתי את הכתובת לגוגל ריידר ו–הקאסט הפסיק לשדר ב2005.

אז נסיתי את הראשון ברשימת החיפוש, והפעם נסיתי הכפתור “קבל פרטים.” שם דווקא היתה אפשרות להקשיב, אבל זה לא עבד. נסיתי להקשיב לכמה קאסטים מהסיידבר, ואף אחד מהם לא עבד לי.

עברתי הלאה, לשאלה 5 והמדריך של גוגל.

בלית ברירה (רוב החומר בחלק של “דפים” היה למי שרוצה לשדר פודקאסט ולא לאלו שרק רוצים להקשיב, והקאסט המעניין לי ביותר, על שידור מוזיקה חוקי, היה מלפני 6 שנה) פניתי לקטיגוריה של “מדריכים”, ומשם לhttp://techpodcasts.com.

האתר נוח לשימוש, ויש מגוון  של קאסטים בתוך התחום של טכנולוגיה. אבל יש בעיה: כאחת שקוראת המון בלוגים ועיתונים בתחום, עד שמשהו מפיק פודקאסט, זה כבר לא חדשות. צריך מנחה חזק, מישהו שיש לו אמירה משלו. אחרת זה כמו לראות החדשות בטלוויזיה — עושים את זה בשביל הקטע הנוסטלגי; החדשות כבר קיבלנו און-ליין.

האמת, אני מעדיפה להקשיב לקאסטים על הסמארטפון, בזמן הליכה או בישול, כשאני מתלבשת בבוקר, וכו’. הרי זה הרעיון מאחורי הקאסטים, שהתחילו מהiPod ולא מהמחשב. יש לי רשימה ארוכה של פיבוריטים באפליקצית stitcher: הבוקר שמעתי הרצאה מאת William Carlos Williams מ1951 והערב הצגה של Master Harold and the Boys ממפיקה שיש לה היסטוריה ארוכה של תיאטרון לרדיו.

ביחידה שלנו לא היה מדריך לפודקאסטים בעברית. המדריך שאני משתמשת בו הוא http://www.icast.co.il/

Advertisements

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: