תרגיל מס’ 2

אחרי שפתחתם בלוג וקצת  התנסיתם בו, אנא ציינו  איזה ממאפיני ווב 2.0 מצאתם בבלוג.?   היעזרו במצגת שמתארת  את ההבדלים בין ווב 1.0 2.0 3.0  . אפשר להיעזר גם בכול חומר אחר אבל ציינו מקור.

בבלוג יש אינטראקטיביות: הבלוגר כותב פוסט, הקוראים מגיבים, והבלוגר מגיב לתגובות.

בבלוג המשתמשים הם היוצרים: נוצר רב-שיח שבו לא רק היוצר הרשמי של הבלוג הוא היוצר, אבל כל כלל המגיבים ואפילו הקוראים שלא מגיבים. הרבה בלוגרים כותבים “לקהל” ולא רק לשמוע את עצמם.

בבלוג משתמשים בתכנים של ווב 2 כמו RSS ותגיות. יש אפשרות לכלול סוגי מדיה שונים ופידיים ממקורות שונים בדף הבלוג (פוסטים מהבלוגרול, טוויטיים, וכד’), ואף יכול לכלול קבצי קול ולינקים לפודקאסטים/וידקאסטים.

הבלוגים הם דמוקרטיים: עם פלטפורמות כמו blogger וwordpress כל אחד יכול לכתוב בלוג. אין צורך בידע בקידוד, ואין אפילו צורך שיהיה קהל. לכל קול בודד בחלל יש מקום ברשת אם ירצה.

ווב 2.0  הוא  גם הווב החברתי.

א. חפשו במנוע  החיפוש לבלוגים technorati – http://technorati.com(ראו במצגת התיאורטית על הבלוגים)   בלוגים בנושא הווב החברתי – Social web – ציינו  שם וכתובת של בלוג אחד שבחרתם  לעקוב אחריו.

A library by any other name: http://alibraryisalibrary.blogspot.com (social web in the library setting)

ב. חפשו פוסטים בנושא הווב החברתי.  ציינו קישור קבוע לפוסט אחד בנושא.

The Debate on Social Media and Revolutions: Reality Steps In: http://www.huffingtonpost.com/don-tapscott/social-media-key-to-revol_b_823043.html

(כוח הקשרים שאנשים קושרים דרך הווב החברתי ואיך זה השפיע על ההפגנות במצרים)

הערה:  בתיבת החיפוש של המנוע יש אפשרות לחפש בלוגים על פי נושא ופוסטים מתוך בלוגים  על פי נושא . אם רצונכם לחפש בלוגים בנושא מסוים לחצו בתיבת החיפוש על blogs והכפתור יהפוך לירוק.  ואז כיתבו את מונח החיפוש. אם רצונכם לחפש פוסטים לחצו על הכפתור פוסט  ורישמו את מונח החיפוש.

3. הוסיפו פוסט בבלוג האישי שלכם  ובו מידע כללי – (שם , כתובת, מעט אודות)  על הבלוג בנושא  הווב החברתי  שבחרתם מתוך תוצאות החיפוש ב- technorati.

https://soferim.wordpress.com/2011/03/01/קישור-חדש-בblogroll/

Advertisements

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: